— Prodej Bavárie 707   —

BAVARIA 707, délka 7.07 m, šířka 2.50 m, pevný kýl, ponor 130 cm, zvedací střecha kajuty. Jachta má dva přední stěhy, jeden pro samopřehazovací kosatku, na druhý se tahá velká gena. Výměna je rychlá a jednoduchá. Základní plachty 22m, Lazy Jack, spinakr + peň. Loď je ze sladké vody, dovoz Švýcarsko - doložím původními doklady. 5 lůžek, 6 osob, nové čalounění stropu a interiéru, v kokpitu je renovovaný teak, rychloměr, velký kompas, 4x vinšny, slušná jachtařská výbava viz foto, za stěžněm jsou po každé straně organizéry a následně 4x stopery po každé straně, otěžový vozík, refování hlavní plachty v ráhně, autopilot, rádio, vařič, chem.WC, nový akumulátor, dieselový motor FARYMAN 6 HP-sklopná vrtule, nový motorový olej, nové palivové filtry atd.- po servisu. Kotva, záchranné kolo, vyvazovací provazy, fendry. Chytré řešení má koupací žebříček na zádi, když se zvedne, tvoří kompletní záďový koš. Loď je na Lipně, je možná projížďka a instruktáž. K lodi je nová koza na zimní stání. Registrace na SPS Praha, TP do roku 2022. Cena 159000 Kč.

Jak funguje samopřehazovací kosatka a její výhody.

Před stěžněm je lišta s jezdcem. Kosatka je vysoká až na vrchol stěžně a štíhlá s optimálním tvarem břicha. Při obratu jezdec pod náporem i slabého větru přejede z pravoboku na levobok a opačně. Taková štíhlá kosatka má velký rozsah síly větru ve kterém pořád táhne a nenaklání loď. Přitom jachtu může pohodlně obsluhovat jeden jachtař. Většinu dní v roce propluji pouze s touto kosatkou (a předjíždím lodě s drahým rolfokem.) Pouze při velmi slabém větru, má-li jachtař potřebu zrychlit, zapne autopilota pro držení směru a vytáhne na vedlejším stěhu velkou genu. Potom spustí bez ztráty rychlosti samopřehazovací kosatku.

Lidé se ptají na rolfok. Ten je určen pro rekreační jachtaře. Kosatka v rolfoku má vždy "menší břicho" aby se dala "namotat" na lištu rolfoku. Má tedy menší výkon. Při sílícím větru se kosatka navíjí a zmenšuje se její plocha. Tím se ale ničí její optimální tvar, první co se navine je právě část "břicha" která dělá výkon. Při stočení pouze 1/3 kosatky už nám z plachty zbyde pouze rovná plocha bez výkonu. Pouze naklání loď.

Je to daň za relativní pohodlí. Rolfokem se vybavují především charterové lodě pro nezkušené posádky.

Sklopná vrtule je podmínka rychlé plavby. Pevná vrtule sebere na rychlosti jachty až 1,5 uzle. Jediná nevýhoda sklopné vrtule je její závratná cena. Sklopná vrtule, která je součástí prodeje Bavárie,                   má cenu 12 000,- Kč. Funguje bezvadně.